Hotel Duet*** – Miejsce Przyjazne Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo

hotelduet1000Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt Hotel Duet*** w Chełmie posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Procedura ta dotyczyła kryteriów „przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie Państwo wszelkie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Chełm jest jednym z najważniejszych miejsc na szlaku, nie tylko ze względu na bogatą historię i unikalne zabytki, ale także liczną społeczność rowerzystów czego dowodem jest organizowany tu rajd „Z Duchem Bieluchem” jako jeden z cyklu Maratonów Kresowych. Na chełmskim szlaku rowerowym zwiedzić można przede wszystkim „Podziemia Kredowe” – jedyną w Europie kopalnię kredy piszącej. W 1994 roku kopalnia ta została wpisana do rejestru jako zabytek trzeciej klasy, unikatowa pozostałość górnictwa staropolskiego i kredowego w Europie. Oprócz tego znajduje się tu wiele zabytków świeckich takich jak: pochodząca z okresu baroku „Brama Uściługska”, czy XIX wieczny Pałac Kretzschmarów oraz zabytki sakralne tj. m.in.: Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Pany z XIII wieku, Kościół pw. Rozesłania Apostołów z XVIII w. proj. Pawła Fontany oraz cmentarze: żydowski, rzymskokatolicki i prawosławny, pochodzący z XVII w.

Zapraszamy serdecznie do naszego hotelu, skorzystanie z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

Tagged under: