Atrakcje

Chełmszczyzna oraz sąsiadujące z nią Lubelszczyzna, Zamojszczyzna wraz z Roztoczem i Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie mają wiele atrakcji, zarówno kulturowych, przyrodniczych jak i rozrywkowych.

W samych Chełmie znajdują się unikatowe w skali globalnej chełmskie podziemia kredowe. Na życzenie Gości organizujemy zwiedzanie unikalnych podziemi kredowych.

Ponadto organizujemy wyjazdy nad Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie.

Jeśli chodzi o bezpośrednio o hotel to położony jest on kilometr od Chełmskiej Górki na której stoi Bazylika NMP przy której na tzw. Wysokiej Górce stał niegdyś gród księcia Rusi Halickiej Daniela.

Przy hotelu usytuowany jest również ogródek hotelowy, który umożliwia wypoczynek w zaciszu i daje możliwość zorganizowania grilla.

Green-VeloZ przyjemnością informujemy, że nasz obiekt Hotel Duet*** w Chełmie posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Procedura ta dotyczyła kryteriów „przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie Państwo wszelkie usługi dedykowane turystom rowerowym.

55c19c8ba49ba_oChełm jest jednym z najważniejszych miejsc na szlaku, nie tylko ze względu na bogatą historię i unikalne zabytki, ale także liczną społeczność rowerzystów czego dowodem jest organizowany tu rajd „Z Duchem Bieluchem” jako jeden z cyklu Maratonów Kresowych. Na chełmskim szlaku rowerowym zwiedzić można przede wszystkim „Podziemia Kredowe” – jedyną w Europie kopalnię kredy piszącej. W 1994 roku kopalnia ta została wpisana do rejestru jako zabytek trzeciej klasy, unikatowa pozostałość górnictwa staropolskiego i kredowego w Europie. Oprócz tego znajduje się tu wiele zabytków świeckich takich jak: pochodząca z okresu baroku „Brama Uściługska”, czy XIX wieczny Pałac Kretzschmarów oraz zabytki sakralne tj. m.in.: Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Pany z XIII wieku, Kościół pw. Rozesłania Apostołów z XVIII w. proj. Pawła Fontany oraz cmentarze: żydowski, rzymskokatolicki i prawosławny, pochodzący z XVII w.

Zapraszamy serdecznie do naszego hotelu, skorzystanie z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

Więcej informacji o zabytkach i regionie Chełmszczyzny znajdziecie Państwo na stronie www.chelm.info